Presentatie informatieavond ontwikkeling Ringwalburg beschikbaar

Op woensdag 14 mei zijn de omwonenden van de Ringwalburg en andere belangstellenden tijdens een informatieavond bijgepraat over de plannen voor de Ringwalburg.
De Ringwalburg is Burgh is een belangrijk Rijksmonument. De ringwalburg is in de 9de eeuw gebouwd om de bewoners te beschermen tegen de aanvallen van Vikingen. In Zeeland zijn vijf van deze burgen. De ringwalburg in Burgh is van de vijf het best bewaard gebleven.
De gemeente heeft in 2024 samen met de provincie, het Museum de Burghse Schoole, Staatsbosbeheer, Erfgoed Zeeland, Waterschap Scheldestromen en de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed een plan gemaakt voor de ontwikkeling van de Ringwalburg. Het doel van het plan is om natuur, toerisme en maatschappelijke opgaven aan het archeologisch monument te koppelen, en het monument beter ervaarbaar te maken. Met de uitwerking van de plannen is recent gestart.
Tijdens de informatieavond op 14 mei is de stand van zaken gepresenteerd. De presentatie van de plannen kunt u hier bekijken.
Bij de verdere ontwikkeling worden omwonenden en andere betrokkenen meegenomen in de planvorming.