top of page

Dodenherdenking 4 mei 2026

Dodenherdenking 4 mei 2026

Op 4 mei om 19.00 uur heeft de Dorpsraad, zoals ieder jaar voorafgaand aan de Nationale Herdenking, een plechtigheid gehouden ter ere aan de nagedachtenis van de inwoners van Burgh-Haamstede die tijdens de Tweede Wereldoorlog zijn gesneuveld.


De opening van de bijeenkomst werd gedaan door de Voorzitter van de Dorpsraad, Dhr. Jan Edu Kelder. In zijn toespraak droeg Jan Edu een gedicht voor van Rutger Kopland getiteld ‘Oorlog’. In dit gedicht van Dhr. Kopland, een pseudoniem van Rutger van de Hoofdakker (1934-2012) beschrijft de dichter de oorlog aan de hand van een foto. We zien deze foto en er wordt verteld over de oorlog maar beseffen we wel voldoende hoe kostbaar vrijheid is.


Vervolgens werd een overdenking verzorgd door Dhr. Ger Schoots. Dhr. Schoots belichtte vanuit persoonlijk perspectief de geschiedenis van de oorlog. Dhr. Ger Schoots vertelde vanuit zijn ervaringen uit zijn jeugd in Rotterdam wat de impact is van oorlog en spiegelde dit op hoe mensen zichzelf meer en meer verliezen als gevolg van angst en het meer en meer inleveren van privileges. Het was een zeer indrukwekkende toespraak. Na deze toespraken werd een bloemstuk bij de plaquette met de namen van de slachtoffers gelegd door twee leden van de Scouting Westerschouwen. Dit onder toezicht van een groot aantal van de leden van deze scouting groep die ook aanwezig waren. Muzikale medewerking werd verleend door Koninklijke Muziekvereniging ‘Witte van Haemstede’. Het geluid werd verzorgd door Dhr. Johan Vredebregt. 


Dorpsraad Burgh-Haamstede wil hierbij iedereen bedanken voor hun medewerking.


bottom of page